Uwaga! Przebywając w Szkole bezwzględnie przestrzegamy niniejszych procedur!
Egzaminy praktyczne odbędą się w macierzystym budynku, przy ul. Jedności 9.
Egzaminy pisemne odbędą się w budynku, przy ul. Wańkowicza 26 – wtorek 12 stycznia 2021 r.
Poniżej zamieszczone są szczegółowe instrukcje, o której godzinie i którymi drzwiami będziecie wchodzili do budynku Szkoły na egzaminy zawodowe.
EGZAMINY PISEMNE – 12 STYCZNIA, UL. WAŃKOWICZA 26

Budynek szkoły przy ul. Wańkowicza 26
• zdający egzamin o godzinie 10.00 kwalifikacje: EE.08 i EE.03
– wchodzą do szkoły wejściem B (od dziedzińca wewnętrznego), godzina 9.40
< EE.08 i EE.03 EGZAMIN ZDAJE W SALI 13 >
• zdający egzamin o godzinie 12.00 kwalifikacje: E.06, E.13 i AU.08
– wchodzą do szkoły wejściem B (od dziedzińca wewnętrznego), godzina 11.20
< EGZAMIN ZDAJĄ: E.06 i E.13 W SALI 13; AU.30 W SALI 14 oraz 15 >
• zdający egzamin o godzinie 12.00 kwalifikacje: EE.05 i EE.22
– wchodzą do szkoły wejściem B (od dziedzińca wewnętrznego), godzina 11.30
< EE.05 i EE.22 EGZAMIN ZDAJE W SALI GIMNASTYCZNEJ >
• zdający egzamin o godzinie 14.00 kwalifikacje: AU.29, EE.26
– wchodzą do szkoły wejściem B (od dziedzińca wewnętrznego), godzina 13.20
< AU.29 EGZAMIN ZDAJE W SALI 15; EE.26 W SALI 14 oraz 15 >
• zdający egzamin o godzinie 14.00 kwalifikację: EE.09
– wchodzą do szkoły wejściem B (od dziedzińca wewnętrznego), godzina 13.30
< EE.09 EGZAMIN ZDAJE W SALI GIMNASTYCZNEJ oraz W SALI 13 >
Szanowni Zdający, wchodzicie do szkoły wejściem B (od dziedzińca wewnętrznego) i musicie wziąć ze sobą z domu przezroczysty worek (koniecznie przez siebie podpisany!) na kurtkę oraz rzeczy osobiste. Po ich spakowaniu udajecie się do wyznaczonej szatni:
-
- uczniowie zdający egzamin w sali gimnastycznej mają szatnię przy tej sali,
- uczniowie zdający egzamin w salach: 13, 14 i 15 mają szatnię w tradycyjnym pomieszczeniu szatni szkolnej.
Prosimy nie zabierać ze sobą telefonów komórkowych ani innych urządzeń elektronicznych, oprócz pomocy dopuszczonych Komunikatem dyrektora CKE.
Prosimy o nie gromadzenie się w pobliżu szkoły przed podanym czasem, ale przybycie punktualnie na wyznaczone miejsce, założenie maseczek, stosowanie się do poleceń nauczycieli i pracowników szkoły oraz przestrzeganie reżimu sanitarnego.
UWAGA ZDAJĄCY!
OD WAS RÓWNIEŻ ZALEŻY BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE
OSÓB ZDAJĄCYCH I OBSŁUGUJĄCYCH EGZAMINY!
EGZAMINY PRAKTYCZNE – WSZYSTKIE W BUDYNKU PRZY UL. JEDNOŚCI 9
PEŁNY HARMONOGRAM EGZAMINÓW PRAKTYCZNYCH – plik PDF

Budynek szkoły przy ul. Jedności 9
ZDAJĄCY EGZAMINY ZAWODOWE W ETAPIE PRAKTYCZNYM PROSZENI SĄ
O PRZYBYCIE DO SZKOŁY NA 45 MINUT PRZED ROZPOCZĘCIEM DANEGO EGZAMINU.
Zdających egzaminy praktyczne wchodzą do szkoły przez:
• WEJŚCIE C (przy bibliotece) – kwalifikacje: EE.26 i EE.22
• WEJŚCIE A (główne) – kwalifikacje: E.24, E.20, E.13, E.14, AU.29, AU.30, EE.08 i EE.09
• WEJŚCIE B (przy warsztatach) – kwalifikacje: EE.03 i EE.05
Szanowni Zdający, wchodzicie do szkoły WYZNACZONYM WEJŚCIEM i musicie wziąć ze sobą z domu przezroczysty worek (koniecznie przez siebie podpisany!) na kurtkę oraz rzeczy osobiste. Po ich spakowaniu udajecie się do wyznaczonej szatni:
-
- uczniowie zdający egzamin w sali 4, 5, 6 i 13 mają szatnię na dole – tradycyjne pomieszczenie szatni szkolnej,
- uczniowie zdający egzamin w sali 30 i 31 mają szatnię w sali 35,
- uczniowie zdający egzamin w salach: 26, 27 i 28 mają szatnię w sali 31,
- uczniowie zdający egzamin w salach: 14 i 15 mają szatnię w sali 13,
- uczniowie zdający egzamin w sali 1 mają szatnię w korytarzu przed warsztatami szkolnymi – przygotowane wieszaki.
KOMUNIKATY CKE O DOZWOLONYCH PRZYBORACH POMOCNICZYCH:
- Komunikat dyrektora CKE z 10 grudnia 2020 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń-luty 2021 r.
- Komunikat dyrektora CKE z 10 grudnia 2020 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń-luty 2021 r.
PROCEDURY EGZAMINU ZAWODOWEGO 2021 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 9:
- Obowiązują te same procedury bezpieczeństwa, które miały zastosowanie podczas przeprowadzania egzaminów zawodowych w sesji LATO 2020. Zostały one jednak zmodyfikowane i zaktualizowane na podstawie najnowszych wytycznych: CKE, MEN i GIS.
- Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, egzaminator, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
- Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
- Rodzic/prawny opiekun nie może wejść ze zdającym na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
- Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
- zdający,
- osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, egzaminatorzy, obserwatorzy, osoby wyznaczone do przygotowania i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu (np. komputery),
- inni pracownicy szkoły m.in. odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni,
- pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.
- Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów zdających, przedstawicieli mediów.
- Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
- Jeśli zdający przyniesie rzeczy, których nie można wnieść do sali egzaminacyjnej (telefon komórkowy, okrycie wierzchnie, plecak, torebka itp.), to powinien mieć ze sobą podpisany swoim imieniem i nazwiskiem przezroczysty worek foliowy, do którego spakuje swoje rzeczy, a następnie zaniesie na czas egzaminu do wyznaczonego miejsca na terenie budynku szkolnego.
- Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów pomocniczych wymienionych w stosownych Komunikatach dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
- Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą – mniej niż 1 litr (obowiązuje zakaz stawiania jej na stoliku).
- Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków. Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami w wyznaczonym miejscu.
- Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły albo oczekiwać na terenie szkoły na rozpoczęcie kolejnego egzaminu danego dnia w wyznaczonym miejscu.
- Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
- Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
- Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
- podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
- podchodzi do niego egzaminator, aby ocenić/sprawdzić konkretny rezultat pracy,
- wychodzi do toalety,
- kończy pracę egzaminacyjną i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
- Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, członkowie zespołu nadzorującego, egzaminatorzy, obserwatorzy podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej powinni mieć zakryte usta i nos. Mogą odsłonić twarz, kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc, przy zachowaniu niezbędnego odstępu.
- Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).
- Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 metry.
- Członkowie zespołu nadzorującego oraz inne osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa za pomocą maseczki, powinni – kiedy jest to konieczne – używać przyłbicy, która nie utrudnia oddychania.
- Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salami egzaminacyjnymi przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
- Zdający na teren szkoły będą wpuszczanie różnymi wejściami i o różnych godzinach, które zostały wskazane w tym dokumencie.
- Wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły przed wejściem muszą obowiązkowo skorzystać z umieszczonego tam płynu do dezynfekcji rąk. Płyn do dezynfekcji rąk zostanie również udostępniony przed każdą salą egzaminacyjną.
- Wchodząc na salę egzaminacyjną, zdający okazuje dokument tożsamości, a następnie potwierdza swoją obecność na egzaminie, podpisując się w wykazie, korzystając z własnego długopisu.
- Losowanie numerów stolików przeprowadza przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego w obecności zdającego.
- W przypadku egzaminu, w którym zdający korzysta z tych samych narzędzi lub przyrządów – przed skorzystaniem z nich, obowiązkowe jest zdezynfekowanie rąk przez zdającego z użyciem dozownika z płynem dezynfekcyjnym stojącego w sali egzaminacyjnej.
- Zdający podczas egzaminu pisemnego lub praktycznego modelu „D” i „DK” może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
- Po zakończonym egzaminie zdający wychodzą z sal egzaminacyjnych i opuszczają szkołę drogą swojego wejścia lub inną drogą, wskazaną przez pracownika.
- Jeżeli zdający lub członek zespołu nadzorującego przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego lub innej osoby przejawiającej objawy choroby w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób.
- Wjazd na parking na terenie szkoły dozwolony jest tylko dla pracowników i nauczycieli ZS nr 9 oraz egzaminatorów i członków zespołów nadzorujących z innych szkół, którzy będą nimi w ZS nr 9.
Prosimy o zapamiętanie, aby na egzamin przyjść bez telefonów komórkowych i smartwatchów, z długopisami piszącymi na czarno, z dozwolonymi (komunikatem CKE) przyborami pomocniczymi oraz z dokumentem tożsamości, w którym jest zdjęcie oraz numer PESEL.
Przypominamy, że zdający powinien mieć na egzaminie zawodowym długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania lub zaznaczania rozwiązań (odpowiedzi). Pozostałe przybory, z których decyzją CKE mogą korzystać zdający (np. kalkulator prosty), każdy zdający przynosi własne!
WSZYSTKIM ZDAJĄCYM ŻYCZYMY JAK NAJLEPSZYCH WYNIKÓW!
Prosimy o dokładne zapoznanie się z powyższymi przepisami
oraz wytycznymi i stosowanie się do nich podczas egzaminu zawodowego!
PROCEDURA 1/06/2020 COVID-19
Procedura dotycząca higieny i dezynfekcji sal podczas egzaminów maturalnych i zawodowych na terenie ZS nr 9.
- Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Zdrowia uczniowie wchodząc do szkoły dezynfekują ręce – płyn do dezynfekcji i instrukcja postępowania znajdują się przy wejściu. Uczniowie przemieszczają się do sal z zachowaniem dystansu, po oznaczonych drogach komunikacji, mają zasłonięte usta i nos.
- Przed salami egzaminacyjnymi uczniowie mają dostęp do ustawionych preparatów dezynfekcyjnych.
- Sale egzaminacyjne są posprzątane i zdezynfekowane odpowiednimi środkami z uwzględnieniem dezynfekcji powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, blatów, krzeseł, klawiatur, włączników.
- Na stanowiskach egzaminacyjnych uczniowie mają do dyspozycji materiały dezynfekcyjne do samodzielnego odkażenia i dezynfekcji sprzętu komputerowego.
- W przerwach pomiędzy egzaminami sale będą sprzątane i zostaną zdezynfekowane powierzchnie dotykowe i podłoga przez personel obsługi. Sale mają być regularnie wietrzone.
- Prowadząc dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środków dezynfekujących i procedur postępowania.
- Nauczyciele będą wyposażeni w środki ochrony: osłona nosa i ust oraz rękawiczki ochronne. Udzielą uczniom niezbędnych informacji dotyczących procedur związanych z COVID-19 i zasadami higieny.